(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Anasayfa » SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?
SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır Database.com.tr

SSD Veri kurtarma nasıl yapılır sorusunu bir çok müşterilerimiz araştırma yapmışlardır. SSD’ler USB flash bellek mantığında çalışan cihazlardır.

Hız ve performans artırmak için tercih edilen bu cihazlar geleneksel diskler gibi çalışmaz. SSD’lerin üzerinde nand ve flash çip devresi bulunur.

Bu sistemin birçok avantajı olsa da dez avantajı vardır.

Örneğin düştüğünde fiziksel zarar görmediği sürece genellikle hasar görmez. SSD’ler yüksek ya da alçak voltaj sorunlarına karşın dayanıksızdır.

SSD’de meydana gelen sorunlar iki farklı şekilde meydana gelir. Birincisi fiziksel devresel sorunlar ikincisi ise mantıksal ve silinme gibi sorunlar.

SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

SSD Veri Kurtarma Nasil Yapilir

SSD Veri Kurtarma Nasil Yapilir

SSD Disk Sorunları  

Fiziksel sorunların meydana gelmesi halinde SSD kart üzerindeki devreler sökülüp özel cihaza takılarak verilerin kurtarılması işlemi gerçekleştirilir.

Verilerin bilerek ya da bilmeyerek diskten silinmesi, SSD’lerdeki trim özelliği nedeniyle veri kurtarmayı zorlaştırmaktadır.

SSD, sıvı ile temas ettiğinde devreler üzerinde oksitlenme meydana geldiği için bu durum fiziksel hasar şeklinde tanımlanmaktadır.

Teknolojik cihazlar üzerinde yaşanan ani sistem kesintileri, dosyaların kopyalanmaması gibi işlemler yakın zamanda cihazın bozulacağı anlamına gelir.

SSD üzerindeki verilerin yanlışlıkla silinmesi halinde kesinlikle bu işi bilen birisinin müdahale etmesi gerekir. Kullanıcılar genellikle internet üzerindeki hazır SSD veri kurtarma programlarını seçtiklerinden dolayı doğru bir işlem yapmamaktadır.

SSD Veri Kurtarma Nasil Yapilir

SSD Veri Kurtarma Nasil Yapilir

Taşınabilir Harici SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır? Günümüzde çok fazla tercih edilen diskler arasında bulunan taşınabilir harici disklerin çok fazla avantajları vardır. Belirttiğimiz gibi düşmelere dayanıklı olan bu diskler flash disk mantığında tasarlanmıştır, fakat flash diskler gibi sürekli takılıp çıkarılamaz, böyle bir durumda diske zarar verilebilir.

SSD Veri Kurtarma

SSD Veri Kurtarma Nasıl Yapılır? SSD bilgisayara bağlı olarak görünmüyorsa bu durumda bilgisayar üzerinden sökülerek başka bir bilgisayara takılıp denenmesi gerekir.

Disk yeni bilgisayarda da görünmüyorsa bu durumda fiziksel bir sorun meydana geldiği anlamını taşır. Böyle bir durumda kendiniz müdahale etmeden bize getirmenizde fayda vardır.

Çünkü bu işlem için özel veri kurtarma cihazı ve yazılımlar gerekir.

Profesyonel yazılım mühendislerimiz SSD’ye doğru müdahale ederek içindeki verilerin kurtarılmasını sağlar.

SSD verilerinin kurtarılması % 95 oranında başarılı bir şekilde yapılır, ancak amatörler tarafından yapılmaya çalışan işlemlerde veriler geri döndürülmez şekilde hasar alacaktır.

Bizimle https://database.com.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı