(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Anasayfa » Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar telefonu görmüyor çünkü Android cihazınızı bağlamanız gerekebilecek nedenler değişebilir.

Belki bazı dosyaları aktarmanız gerekiyor, ancak Windows 10 bilgisayarınız herhangi bir nedenle Android cihazınızı tanımadığında çok sinir bozucu olabilir.

İyi haber şu ki, bu soruna çeşitli olası çözümler var. Kötü haber şu ki, sonunda işe yarayan yöntemle karşılaşana kadar bu daha çok bir deneme yanılma süreci.

Aşağıdaki tekniklerin anlaşılması kolay ve yeni başlayanlar için mükemmel olduğundan, teknoloji konusunda bilgili değilseniz endişelenmeyin.

USB Hata Ayıklamayı Aç

Belki de yapmanız gereken tek şey, bilgisayarınızın Android cihazınızı algılayabilmesi için USB hata ayıklamasını etkinleştirmektir.

Etkinleştirildiğinden emin olmak için “ Ayarlar ” > “ Telefon hakkında ” > “ Geliştirici seçenekleri ” ne gitmeniz gerekir.

Geliştirici seçeneklerini göremiyor musunuz?

Bu durumda, “ Ayarlar ” > “ Cihaz hakkında ” > “ Yazılım bilgisi ” ne gitmeniz ve yaklaşık yedi kez “ Yapı numarası ” na dokunmanız gerekir .

Geri düğmesine basın ve şimdi Cihaz Hakkında ile ilgili geliştirici seçeneklerini görmelisiniz.

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra, bu seçeneğe gidin ve USB hata ayıklama kutusuna dokunun. Şimdi, bilgisayarınızın Android cihazınızı tanıyıp tanımayacağını görün.

bilgisayar telefonu gormuyor

bilgisayar telefonu gormuyor

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Farklı Bir USB Kablosu Deneyin

Sahip olduğunuz kablo o kadar eski olmasa bile, farklı bir USB kablosu denemek yine de iyi bir fikirdir. Sahip olduğunuz kablo, yalnızca dosya aktarımı için bir kabloya ihtiyacınız olduğunda şarj etmek için olabilir.

Kablo hasar görmüş olabilir ve fabrikadan bu şekilde gelmiş olabilir. Ucuz taklit kablolardan kaçınmak ve telefonunuzla aynı markanın orijinal kablolarını kullanmak da iyi bir fikirdir.

USB Bağlantı Ayarlarını Kontrol Edin

Bilgisayar telefonu görmüyor, Android cihazınızı bir medya cihazı (MTP) olarak ayarlamadıysanız, bilgisayarınız onu tanımayacaktır.

Bu ayarı birçok Android cihazda, cihazınızın “ Ayarlar ” > “ Geliştirici seçenekleri ”ne giderek, aşağı kaydırarak “ USB yapılandırması ”na gidip üzerine dokunarak değiştirebilirsiniz.

Çeşitli seçeneklerle yeni bir pencere açılacaktır. Dosyaları aktarmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz MTP (Medya Aktarım Protokolü) seçeneğini seçmek olacaktır.

Telefonun ayarlarını kapatın ve bilgisayarınızın şimdi telefonunuzu tanıyıp tanımayacağını görün.

USB Bağlantı Noktaları

Android cihazınızı başka bir bilgisayara bağlamayı denediniz mi? Arızalı bir USB bağlantı noktasıyla uğraşıyor olabilirsiniz ve durum buysa, bir donanım sorunuyla uğraştığınız için hiçbir yöntem işe yaramaz.

Ancak başka bir bilgisayarı denemeden önce başka bir USB bağlantı noktasının çalışıp çalışmadığına bakın.

Belki de sadece bir USB bağlantı noktasıdır ve hepsi değil.

Ayrıca telefondaki USB bağlantı noktasını engelleyen herhangi bir şey olmadığından emin olun.

Bazen tiftik veya yapışkan bir şey bağlantı noktasına sıkışabilir ve düzgün bağlanmamasına neden olabilir. Portu hafif bir fırça veya tahta kürdan ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

bilgisayar telefonu gormuyor1

bilgisayar telefonu gormuyor

Sürücüler

Ayrıca “ Denetim Masası ” > “ Donanım ve Ses ” > “ Aygıt Yöneticisi ” ne giderek Aygıt Yöneticisi’nde Android ile ilgili herhangi bir referans olup olmadığını kontrol edin .

“ Diğer Cihazlar ” veya “ Taşınabilir Cihazlar ” altında “ MTP veya Bilinmeyen Cihaz ” olarak algılanabilir .

Sağ tıklayıp ardından Kaldır’ı seçmeyi deneyin . Cihaz kaldırıldıktan sonra, ” Başlat ” > ” Yeniden Başlat ” seçeneğine giderek Windows’u yeniden başlatmayı deneyin .

Android telefonunuzun sürücüsünü güncelleyin

Eksik bir sürücü, Android telefonun PC’de görünmemesinin başka bir nedenidir. Bu nedenle, önce telefonunuzun sürücüsünü yeniden yüklemeniz veya güncellemeniz gerekebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Telefonunuzu uyumlu bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
  2. Bilgisayarınızda Windows tuşu + X tuşlarına basın ve listeden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
  3. Tam orada, Taşınabilir Aygıtı genişletin
  4. Şimdi telefonunuza sağ tıklayın ve Sürücü Yazılımını Güncelle’yi seçin.
  5. Bundan sonra, sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz at’ı seçin. Açılır pencerenin hemen altında, Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver seçeneğine tıklayın.
  6. Listede MTP USB Aygıtını bulun ve seçin , ardından

Bilgisayar bundan sonra cihazınızı algılamalıdır. Değilse, aşağıdaki diğer çözümleri deneyin. Eğer verileriniz önemli ise cep telefonu veri kurtarma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başka bir bilgisayar deneyin

Yukarıda bahsedilen tüm düzeltmeleri denemek işinize gelmiyorsa, başka bir bilgisayarı denemenin zamanı gelmiştir.

Sorunun telefonunuzdan mı yoksa bilgisayarınızdan mı geldiğini doğrulamanın en hızlı yolu budur.

Telefonunuzu başka bir bilgisayara takın ve Dosya Aktarım modunu seçin. Çalışırsa, bilgisayarınızın arızalı olduğu anlamına gelir.

bilgisayar telefonu gormuyor2

bilgisayar telefonu gormuyor

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı