(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu?

Anasayfa » Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu?
Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu?

Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu?

Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu?

Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu? Bilgisayar ya da akıllı cihazlar üzerindeki veriler kullanılmadıklarında silinir ve bu işlem çöpe atma şeklinde tanımlanır.

Çöp kutusuna gönderilen verilerin tekrardan alınabilmesi mümkün olan bir işlemdir. Bunun için yapılması gereken şey çöp kutusu yani geri dönüşüm kutusunu açarak silinen dosyaların üzerine gidip “geri al” demeniz gerekir.

Çöp kutusunda birikmiş olan veriler bilgisayardan uzaklaşmadığından gereksiz yer kaplayabilir.

Sistemin amacı hatalı, yanlış ya da bilmeden herhangi bir dosyanın silinmesi halinde tekrardan kullanabilmek için geri getirmeyi sağlamak içindir. Lakin burada farklı bir durum ise çöp kutusunun boşaltılmasıyla başlar. Bu durumda verilerinize artık ulaşamayacağınızdan dolayı bu işlemi yaparken iki kere düşünmeniz gerekir.

Kullanıcılar bazı durumlarda çöp kutusunu farkında olmadan temizleyebilir, dolayısıyla bu tüm verilerin silinmesi anlamına gelir.

Böyle bir durumda ise yapılması gereken şey profesyonel bir destek almaktır. Yani tamamen silinmiş olan bir veri sizin evinizde ya da işyerinizde yapabileceğiniz bir şey değildir.

Laboratuarımız da bu işlem uzman teknisyenlerimiz tarafından steril bir ortamda yapılır.

Çöp kutusundaki verilerinizi ister bilerek isterseniz bilmeden silin tekrardan kullanmanızı sağlayabiliriz.

Harddisk veri kurtarma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Veri Kayıpları

Veri kayıpları ihtiyaç duyulan verinin önemine göre farklı çözümler gerektirir.

Özellikle şirketler ya da bilgisayarları başında iş yapan kişiler verilerini kaybettiklerinde büyük bir stresle karşı karşıya kalacaklardır. Dolayısıyla bizimle iletişime geçildiğinde bu verilerin tekrardan getirilmesi büyük ihtimalle mümkündür.

cope atilan veriler kurtulurmu

cope atilan veriler kurtulurmu

Veriler Neden Silinir?

Çöpe Atılan Veriler Kurtulur mu? Bilgisayardaki veriler bazen virüsler nedeniyle de silinmektedir. Silinmenin burada nedeni hiç fark etmez, önemli olan şey verilerin ne kadar önemli olduğu ile yakından alakalı bir durumdur.

Yani sizin için çok önemli bilgiler silinen tarafta bulunuyorsa bu bir virüsten kaynaklı ya da hatadan kaynaklı da olsa sorun hızlı bir şekilde çözülebilir.

Verilerin kurtarılması konusu uzmanlık gerektirir. Bu nedenle herkesin kendi kendine bu işlemi yapması ya da deneyimsiz birilerinden destek istemesi kurtarılması mümkün olan verilerinde kaybolmasına neden olabilecektir.

Bilgisayarınızdaki ya da cep telefonunuzdaki verileriniz bilerek ya da bilmeyerek silinmişse bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı