(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Format Atılan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Anasayfa » Format Atılan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Format atılan bilgisayardan veri kurtarma için öncelikle yapmanız gereken, o bilgisayara herhangi bir veri kaydetmemeniz.

Eğer üzerine tekrar veri yazdıysanız şayet verilerin kurtarılması bir ihtimal durumuna gelir.

Bu gibi durumlarda veri kurtarma teknisyenlerimiz harddiskinizde ön inceleme yaparak durum hakkında size bilgi verilir.

Bilgisayarınıza format atıldı ve verilerinizi kurtarmak istiyorsanız bize başvurunuz..

Format atılan bilgisayarın üzerine, asla veri kaydetmeyiniz..!!

Format atılan bilgisayardan geriye dönük verilerinizin kurtarılması mümkündür. Bu aşamada asla yapmamanız gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle internetten indirdiğiniz ücretsiz programlar ile tarayarak bozuk dosyaları bilgisayarınıza kaydetmeyiniz.

Asla ücretsiz programlar ile tarama yapmayınız. Bu durumlarda harddiskin lba sektörlerine veya harddiske zarar verme ihtimaliniz çok yüksektir.

Format Atılan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Format Atılan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Format Atılan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Firmamıza gelen bazı harddisklerde ne yazıkki kullanıcılar bilinçsizce kendi başlarına bir veri kurtarma işlemleri gerçekleştirmek istiyorlar ve bu durumda başarısız oluyorlar.

Verilerin kurtarabileceklerini zanneden kullanıcılar yaptıkları yanlışında farkında olmadan bize gelip, verilerin kurtarılmasını istemektedirler.

Firma olarak bizde üzerine yazılan , üzerine veri kopyalanan harddiskten verilerin çok zor ihtimalle çıkacağınız ve bir çok veririninde bozuk olacağını izah etmekteyiz.

Fakat format atılan bilgisayardan veri kurtarma amacıyla bize başvuran ve herhangi bir işlem yapmamış olan müşterilerimizin verileri genelde kurtarılabilmektedir.

Harddisk Bölümünü Biçimlendirdikten Sonra Yapılması Gerekenler

Bir harddiski yanlışlıkla biçimlendirdikten sonra ne yapmanız gerektiği konusunda net olmak çok önemlidir. Windows 10’da biçimlendirilmiş tüm verileri hemen geri yükleme konusunda size rehberlik edecek iki ipucu.

Öncelikle. Biçimlendirilmiş sabit sürücü bölümünü kullanmayı bırakın

Biçimlendirmeden sonra harddisk bölümündeki dosyaları kaybettiğinizde, daha fazla veri kaybını önlemek için lütfen şunu unutmayın:

  1. 1. Bölümü kullanmayı hemen bırakın.

    format atilan bilgisayardan veri kurtarma

    format atilan bilgisayardan veri kurtarma

  2. 2. Yeni dosyaları biçimlendirilmiş sabit sürücü bölümüne kaydetmeyin.

Windows 10 tabanlı cihazlarda bir sabit sürücünün yanlışlıkla biçimlendirilmesi oldukça yaygındır. Teknik sorunlar ve arıza, sabit sürücü/bölüm biçimlendirmesine yol açabilecek diğer olası tehditlerdir. Her iki durumda da, Windows 10’u biçimlendirdikten sonra dosyaları kurtarmak istersiniz.

Çoğu durumda, bir sabit sürücü biçimlendirildikten sonra insanlar panikler ve verileri kendi başlarına almaya çalışırlar.

Bu, prosedür hataları, isabet ve deneme hataları ve verilerin üzerine yazma nedeniyle kalıcı veri kaybına neden olabilir.

Bazı durumlarda harddiskinizde fiziksel ve donanımsal problemler olabilir. Bu yüzden harddisk veri kurtarma için bize başvurabilirsiniz.

Silinen dosyaları biçimlendirilmiş bir sabit sürücüden kurtarmak mümkündür. Çoğu durumda verilerinizin gittiğini düşündüğünüzde, deneyimli veri kurtarma uzmanları dosyalarınızı sizin için nasıl geri alacağınızı bilir.

Sürücü yeniden biçimlendirildiğinde ve işletim sistemi yeniden yüklendiğinde, silinen dosyaları geri getirme umudu hala vardır.

Tehlikeleri anlamak ve uygun süreci takip etmek, tüm kurtarma girişimlerinin başarısını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Yapılacak İLK şey, bilgisayarı veya aygıtı hemen kapatmaktır. Bunun bu kadar önemli olmasının nedeni, işletim sistemi çalışırken sürekli olarak sürücüye veri yazılıyor olmasıdır.

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı