Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Yetersiz Disk Alanı Uyarısı Nedir?

Yetersiz Disk Alanı Uyarısı Nedir

Yetersiz Disk Alanı Uyarısı Nedir

Her bilgisayarın kendine göre bir depolama alanı vardır. Bu alanlar zamanla kullanılmaktan dolayı şişmeye başlar ve bir süre sonrasında cihaz üzerinde yetersiz disk alanı şeklinde bir uyarı görülür. Bu sorunun çözümünü makalemizi okumaya devam ettiğinizde anlayacaksınız.

Kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerden bir tanesi yetersiz disk alanı uyarısıdır.  Bu uyarının nedeni adından da anlaşılacağı gibi artık bilgisayarın depolama alanında herhangi bir yerin kalmamasıdır.

Yetersiz Disk Alanı Uyarısı

Eğer bilgisayarın hard diski zaman içerisinde dolmaya başlarsa bu uyarıyı almamak için verilerinizi yedekleyerek arşive almanız gerekir eğer bu işlemi yapmazsanız verilerinizi diskiniz içinde bir yerden başka bir yere taşımanızda mümkün olmayacaktır. Bu işlem sadece alanınızın dolmasına değil aynı zamanda bilgisayarınızın performansının da düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle sorunun bir an önce çözümlenmesi gerekir.

Peki, sorunun çözümünü yapabilmek için neler yapılması gerekir.

Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma

Yetersiz Disk Alanı Nasıl Düzeltilir?

Yetersiz disk alanı sorununu ortadan kaldırabilmeniz için farklı yöntemleri kullanmanız gerekiyor. Eğer ki uyarı hard disk içerisinde yeterli alanının olmamasından kaynaklanıyorsa sorunu çözümünü şu şekilde yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde bilgisayarınızda verilerinizi kaybettiğinizde bu kez veri kurtarma talebinde bulunmanız gerekecektir.

Öncelikli olarak en iyi yer alma işlemi dosyaların sıkıştırılmasıdır. Bu şekilde herhangi bir dosyanızı silmeden bilgisayarınızda ekstra yer açmış olacaksınız. Bu yöntemi deneyebilmeniz içinde rar, zip ya da iso gibi programları seçebilirsiniz. Bu bilgisayarda yer açabilmek için kullanılan en hızlı ve en güvenilir olan işlemlerden bir tanesidir. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızın rahatladığını ve performansının biraz daha arttığını göreceksiniz.

Bir diğer şansınız ise harici disk almak, ancak harici disk almak istemiyorsanız o zaman verilerinizi flash bellek’e yükleyebilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki flash belleklerin kapasitesi genelde çok büyük olmaz bu nedenle yedeğinizi alacağınız dosyalarınızın daha küçük boyutta olup olmadığını incelemeniz gerekiyor.

Eğer zaman içerisinde şişen bir bilgisayardaki verilerinizi yedeğinize almaz ve arşivinize kaldırmazsanız sisteminizin büyüklüğü ne olursa olsun bir süre sonrasında dolmaya ve sorun çıkarmaya başlayacaktır.

SAS disk veri kurtarma hizmeti için bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı