(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Anasayfa » Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?
Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Laptop pil ömrü uzatmak için sürekli şarjda bırakmayınız. Laptoplar özellikle de internet üzerinden çalışmak için ya da bilgisayarla işi olanların hayatlarını daha kolaylaştırmak için icat edilmiştir. İşin en güzel yanının ise nerede olursanız olun bilgisayarınızı da yanınızda götürebilme lüksünüz olduğudur. Son dönem bilgisayar kullanımına baktığınız da ise artık PC’lerin biraz daha geri planda kaldığını söylemek mümkün. Elbette ki her ikisinin de işlevi farklıdır ancak ikisi de aynı amaç için kullanılabilmektedir. Laptopun en iyi özelliği ise elektriğe belli bir süre boyunca ihtiyaç duymamasıdır. Bu nedenle de tercihleri biraz daha ön plana çıkarmıştır. Evet elektriğe ihtiyaç duymaz ancak bunun bir pille çalıştığını ve bununda bir ömrünün ve süresinin olduğunu bilmek gerekir.

Bu nedenle de buradaki en önemli sıkıntı laptop pil ömrünün kısa olmasıdır. Bunu uzatmanın belli başlı yolları vardır ancak buradaki en önemli kapı yine evinizde ya da ofisinizde elektriği rahatlıkla kullanabileceğiniz bir alandaysanız o zaman buraya bağlı olarak kalması yani laptop pili üzerinde olmaması gereklidir. Bu bataryanızın da ömrünü uzatacak olan en önemli ayrıntıdır. Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Bunu bir çok kişi bilir ve buna göre hareket eder ancak bu kurala dikkat etmeyenler de laptop pil ömrünü azaltmış oldukları ortadadır.Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

laptop veri kurtarma Database.com.tr

Laptop Veri Kurtarma 1

Laptop Bataryasız Kullanım İçin

Laptonuzu fişe takıp kullanacaksanız öncelikli olarak bataryasının üzerinde olmamasına dikkat edin. Daha öncesinden bataryayı çıkarmak doğru olacaktır.  Belki bu size bir iki dakika kaybettirir ancak sonuçta doğru olan harekette bu olacaktır. Batarya ne kadar fazla şekilde prize takılı kalırsa ömrünün de o kadar kısalacağını unutmamalısınız.

Ölü Laptoptan Veri Kurtarma

Laptop siyah ekran vermiş ise bu durumda veri kaybı olmadan düzeltilmesi mümkündür. Ölü bir laptoptan veri kurtarmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan bir tanesi program kullanarak verilerin kurtarılmasını sağlamak, ancak bu işlem sonrasında tüm verileri kurtarmanız mümkün olmayabilir. Yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek cihazınızı bize getirmek. Mühendislerimiz verilerinizi kurtararak hatasız bir şekilde cihazınızı teslim edecektir.

Veri kurtarma hakkında bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı