(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma

Anasayfa » Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma

Kurumsal veri kurtarma sanal diskler fiziksel olarak bir RAID dizisinde, NAS cihazında veya Dinamik Diskte depolanmış olsa bile VMWare sanal makinelerinden verileri kurtarmanıza yardımcı olabiliriz.

İşi Uzmanına Bırakın.  Acil Hat : 0552 724 06 06 

Sanal Sunucularınızdan Veri Kurtarıyoruz. 

Sanal makineleriniz veya diğer kurtarılabilir verileriniz ayrıştırılmış, arızalı veya bozuk bir RAID dizisinde depolanıyorsa veya ağa bağlı depolama (NAS) aygıtında depolanıyorsa kullanın. 

RAID diziniz tamamen çalışır durumdaysa ve takılıysa VE sanal makine dosyasına tamamen erişilebilirse (silinmemişse) veya RAID’iniz yoksa firmamız size yardımcı olabiliriz.

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma

 

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Adından da anlaşılacağı gibi, RAID, ağa bağlı depolamanın (NAS) parçası olanlar da dahil olmak üzere RAID veya Dinamik Disk gibi çok diskli dizilerde depolanan verilerden veri kurtarılmak için teknik persnelimiz RAID Sihirbazı, NAS’tan çıkardığınız hatalı bir diziyi veya bir grup diski yeniden yapılandırmanıza yardımcı olur ve eskiden dizinin parçaları olan disk gruplarından doğru yapılandırmayı yeniden birleştirir.

Sanal Sunucu Kurtarma, orijinal RAID denetleyiciniz arızalansa veya uyumlu bir RAID denetleyiciniz veya NAS’ınız yoksa bile diziyi monte etmenize yardımcı olur.

NAS diziniz tamamen erişilebilir olsa bile, silinen dosyaları kurtarmanız gerekirse (örneğin tüm sanal makine dosyası silinirse) yine de kapatmanız, diskleri çıkarmanız ve doğrudan bilgisayarınızın SATA bağlantı noktalarına bağlamanız gerekebileceğini unutmayın. ). 

Ancak VMFS’yi tamamen erişilebilir bir sanal makine dosyasından kurtarıyorsanız, NAS sürücüsünden verileriniz kurtarılabilir.

Fiziksel sabit sürücüler, bellek kartları, USB bellekler, takılı RAID dizileri veya VMDK (VMWare Sanal Makine Diski) dosyaları gibi kurtarılabilir bilgileri arayan depolama ortamlarını tarayan verilerinizi kurtaran uzman bir laboratuvardır. 

Silinen bir VMDK dosyasını hem bulmak hem de silmeyi kaldırmak ve bu tür dosyalarda bulunan sanal dosya sistemi (VMFS) bölümünü monte etmek için bir takım çalışmalar yapılması gerekir.

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Sanal makineler  , “hipervizör” adı verilen bir yazılım parçası tarafından oluşturulur ve yönetilir. İki tür hiper yönetici vardır: Tip I ve Tip II. Tip II hiper yönetici, tıpkı web tarayıcınız gibi işletim sisteminizin içinde çalışan bir program veya uygulamadır. 

Tip I hipervizörler, işletim sisteminin hemen altında bir düzeyde çalışır. Bu onlara ana bilgisayar donanımının neredeyse her yönüne özel erişim sağlar.

 VMWare ESXi gibi Tip I hipervizörler, kurumsal kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır. 

İşletmenizin veya kuruluşunuzun bir ESXi sanal ortamından kurtarılan verilere ihtiyacı varsa, ESXi veri kurtarma uzmanlarımız size yardımcı olabilir.

dell r720

VMWARE Veri Kurtarma

VMWare ESXi Nasıl Çalışır?

Hipervizörün görevlerinden biri, ana makinenizin kaynaklarını konuk makineleriniz adına yönetmektir. Tip I ve Tip II hipervizörler bunu farklı şekillerde yönetir. Ve aynı tür hiper yönetici arasında bile, farklı hiper yöneticiler hedeflerine ulaşmak için farklı yollar kullanır. 

 

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Microsoft’un Hyper-V hipervizörü gibi, VMWare ESXi de Tip I “çıplak metal” bir hipervizördür. Her ikisinin de çalışma biçiminde birçok benzerlik olsa da, ESXi farklı bir yaklaşım benimsiyor.

 

ESXi, VMWare’in ESX hipervizörünün daha hafif, daha kompakt bir versiyonudur. ESXi, VMWare’in “VMkernel” olarak adlandırdığı şeyi çıplak sunucuya yükler. 

VMkernel bir mikro çekirdektir, yani bir işletim sistemini oluşturmak için gereken minimum özelliklere sahiptir. 2 GB disk alanı kullanan ESX’in aksine, ESXi’nin yalnızca 32 megabaytlık bir disk “kapladığı alan” vardır. ESXi, sunucunun kendisi yerine bir USB sürücüye veya SD karta yüklenebilir ve önyüklenebilir.

 

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Genellikle Dell PowerEdge veya Synology RackStation gibi kurumsal sınıf sunucularda ve SAN’larda kullanım gördükleri anlamına gelir. ESXi veri kurtarma için gördüğümüz sunucular genellikle dört ila bir veya iki düzine sabit sürücü içerir. Bu sürücüler genellikle bir RAID-5 veya RAID-6 dizisinde veya yuvalanmış bir RAID-10’da düzenlenir. Aşırı hata toleransına sahip iç içe RAID dizileri daha az yaygındır, ancak bunları zaman zaman görüyoruz.

Bir sunucunun veya SAN’ın başarısız olmasının birçok yolu vardır . Bu arızalar, içlerindeki sabit diskler nedeniyle meydana geldiğinde, ESXi sanal makinelerinizdeki değerli verileri kaybedebilirsiniz. RAID-6  veya  RAID-10 sunucunuzun, çökmesini sağlamak için yeterli sayıda sürücünün başarısız olduğunu görmesi olası görünmeyebilir  . 

Sunucular her gün başarısız oluyor. Sunucunuz iki veya üç sürücü değerinde yedekliliğe sahip olsa bile, başarısız olabilir. Bir güç dalgalanması nedeniyle RAID-10 sunucusundaki dört sürücünün aynı anda arızalandığı durumlar gördük.

 

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma

 

Veri Kurtarmanın İki Aşaması

ESXi veri kurtarma hizmeti için bir sunucu veya SAN bize geldiğinde, iki veri kurtarma durumu vardır. İlk kurtarma durumu, VMDK dosyalarının kendilerinin kurtarılmasını içerir. İkinci durum, ESXi sanal ortamlarından verilerin kurtarılmasını içerir. VMDK dosyalarını kurtarmak için RAID veri kurtarma uzmanlarımızın arızalı sabit sürücüleri onarması ve diziyi yeniden oluşturması gerekir. Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma işi uzmanına bırakın. 

 

Mühendislerimiz, her sürücüdeki ikili bitlerin %100’ünün yazma engellenmiş adli görüntülerini oluşturmaya çalışır. Ancak veri kurtarma her zaman bu kadar sorunsuz sonuçlanmaz. Çoğu durumda, bir avuç sürücü hariç tümü tamamen sağlıklıdır. Ancak temizoda alanımızda kapsamlı çalışma gerektirmeyenler  . Veri depolama sabit disk plakalarında değişen derecelerde  hasar olabilir . Bu hasar %100 iyileşmeyi imkansız hale getirebilir.

 

RAID mühendislerimiz, adli görüntülerimizi kullanarak diziyi yeniden oluşturur. Teknisyenlerimiz, RAID meta verilerini analiz eder ve diziyi yeniden oluşturmak için özel yazılımlar yazar. Dizinin herhangi bir bölümünün kurtarılamaz olmasına bağlı olarak verilerde boşluklar olabilir. Dizinin %99,9’u kurtarılmış olsa bile, eksik %0,1 herhangi bir yerde olabilir. Yani henüz işimiz bitmedi.  Bknz : Raid 5 Veri Kurtarma

 

ESXi veri kurtarma sürecindeki bir sonraki adım, tüm kritik sanal makinelerinizi fiziksel makinelere dönüştürmektir. VMDK dosyalarını kendi sabit sürücülerimize yerleştiriyor ve  tescilli adli tıp yazılımımızı kullanarak analiz ediyoruz . Mümkün olduğunca doğru bir sonuç elde etmek için kurtarılan RAID’den durum eşlemesini kullanırız. Son adım, daha önce sanal olan makineleri taramak ve kurtarılan verileri test etmektir. ESXi veri kurtarma mühendislerimiz hangi dosyaların kurtarıldığını, hangilerinin kurtarılmadığını ve hangilerinin kısmen kurtarıldığını görebilir. Dosya bozulma seviyesini bile belirleyebiliriz.

 

raid 5 veri kurtarmaa

raid 5 veri kurtarmaa

ESXi Sanal Makinelerinden Veri Kurtarmak İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

ESXi’nin temel düzeyde nasıl çalıştığını tam olarak anlayan ESXi veri kurtarma uzmanlarımız var. Uzmanlarımız yüzlerce veri kurtarma vakasını ele aldı. 

Yıllar boyunca on binlerce saatlik deneyim biriktirdiler. Veri kurtarma uzmanlarımızın becerilerini hiçbir ön ödeme olmadan kullanıma sunuyoruz. Aslında, tüm ESXi veri kurtarma sürecimiz finansal olarak risksizdir.

Sunucu Analiz değerlendirme için peşin veya başka bir ücret talep etmiyoruz ve hatta gelen gönderileri kargoyu bile karşılıyoruz.

 Analiz değerlendirme süreci genellikle iki iş gününden az sürer. Daha sonra size bir fiyat teklifi ve başarı olasılığı sunuyoruz. Yalnızca teklifi onaylarsanız kurtarma işlemine devam ederiz. 

Ve kritik verilerinizi kurtarana kadar size fatura göndermiyoruz. 

Değerlendirmeden sonra geri dönerseniz veya önemli verilerinizi kurtaramazsak herhangi bir ücret alınmaz. 

ESXi veri kurtarma işlemi tamamlandığında, verilerinizi sağlıklı, parola korumalı bir sabit sürücüye çıkarıyoruz. Sabit sürücüyü size gönderiyoruz ve verilerinizin güvende olduğundan emin olmak için parolayı yalnızca siz alırsınız.

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Ayrıca hızlandırılmış  acil durum  ESXi veri kurtarma hizmetleri de sunuyoruz. Hızlandırılmış ESXi veri kurtarma vakaları için değerlendirmeler birkaç saat içinde tamamlanır. Acil ESXi veri kurtarma vakaları, iki iş gününden daha kısa sürede geri döndürülebilir. Faturaya eklenen hızlandırılmış hizmet için ek bir ücret vardır. Ancak yine de finansal olarak risksiz, “veri yok, ücret yok” politikamızın arkasındayız.

 

ESXi Veri Kurtarma

ESXi Veri Kurtarma

 

Bir VMDK dosyası nasıl düzeltilir

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma, Bu çözümü derinlemesine incelemeden önce, bir VMDK dosyasının bir VM’deki iki dosyadan oluştuğunu anlamanız gerekir: .vmdk dosyası (tanımlayıcı) ve -flat.vmdk dosyası (ikili).

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma

Bir VMDK tanımlayıcı dosyasının nasıl düzeltileceğini tartışalım. Kayıp, silinmiş veya bozuk VMDK dosya onarımı için vSphere sanal makinesine yeni bir disk eklemeniz gerekir. Ardından mevcut VMDK’yı belirtmek gerekir. Sonuç olarak, VMDK dosyası (tutamaç) herhangi bir manuel düzenleme olmaksızın otomatik olarak yeniden oluşturulacaktır.

Bu yöntemin, VMDK tanımlayıcı dosya bozulmasını düzeltmek için mükemmel olduğuna dikkat edilmelid

VMware veri kurtarma aşağıdaki avantajları sunar:

  • Sanal makinelerinizin hızlı bir şekilde geri yüklenmesini sağlamak için disk tabanlı yedekleme ve kurtarma
  • VMware Data Recovery, VMware ESX ve ESXi ana bilgisayarlarında çalışan sanal bir makine olduğundan, dağıtımı kolaydır
  • Tek tek dosyaları veya tüm görüntüleri gerektiği gibi geri yükleyin*
  • Yedekleme İşlerinin Basit Yapılandırması ve Yönetimi
  • VM’lerin tüm envanteri, VMware vCenter Server aracılığıyla otomatik olarak tanımlanır
  • Yedekleme işleri oluşturmak, yapılandırmak ve planlamak için sezgisel bir sihirbaz tarafından yönlendirilen iş akışı kullanır
  • Geri yüklenecek zaman kopyasında belirli bir noktayı kolayca seçmek için her VM için birden çok geri yükleme noktası görüntülenir
  • VMware HA, VMware VMotion ve VMware DRS tarafından taşınan VM’leri otomatik olarak izler , böylece planlı yedeklemeler kesintisiz olarak devam eder

Sanal Sunucu VMware ESXi Veri Kurtarma konusunda uzman mühendis kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Acil Sanal Sunucu Veri Kurtarma İşlemleri için bizleri 7/24  0552 724 06 06 hattımızdan arayabilirsiniz. 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı