(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

USB Flash Sürücü Veri Kurtarma

Anasayfa » USB Flash Sürücü Veri Kurtarma
USB Flash Sürücü Veri Kurtarma

USB Flash Sürücü Veri Kurtarma

USB Flash Sürücü Veri Kurtarma, USB, bilgisayar kullanıcılarının bilgisayarlar arasında dosya aktarımını sağlayan bir aygıttır. Bu aygıtı düzenli olarak kullanıyorsanız kafanızda, NAND teknolojisinin masaüstü veya dizüstü sabit disk sürücüsünden daha dayanıklı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Bu sorunun birden fazla cevabı vardır ve temel faktörler sorunun yanıtını etkileyebilir.

Örneğin, flash üreticisi tarafından kullanılan teknoloji, beklenen ömrünü doğrudan belirti0ler.

Tüm flash sürücülerin sınırlı sayıda yazma döngüsü vardır. Belirli bir sayıda yazma işleminden sonra flaş hücreleri bozulmaya başlar ve cihazı kararsız hale getirir.

Ancak, bu yalnızca yazma döngüleri için bir sınırlamadır ve dosyaları okuma girişimleri için geçerli değildir.

USB Flash Surucu Veri Kurtarma

USB Flash Surucu Veri Kurtarma

USB Flash Sürücü Veri Kurtarma

Bu tür veri kaybını durdurmak için modern USB flash sürücülerinde yerleşik bir dizi teknoloji vardır.

Bunların en yaygını, tam olarak kulağa nasıl geliyorsa onu yapan aşınma dengelemedir; sürücü, hücre kullanımını değiştirir.

Bu teknoloji, aşınmayı tüm flash sürücüye yayarak, yaygın veri arızasını çok daha az olası hale getirir. Çoğu USB flash sürücü, aşınma dengelemeyi destekler, ancak farklı derecelerde.

Hata düzeltme kodu gibi diğer özellikler, veri kaybına karşı ek direnç sağlar. Ancak, bazı USB sürücü üreticileri, maliyetleri düşük tutmak için bu teknolojileri kullanmamaktadır.

USB Flash Surucu Veri Kurtarma 1

USB Flash Surucu Veri Kurtarma 1

Veri Kullanımı Flash Sürücü Aşınmasını Nasıl Etkiler?

USB Flash Sürücü Veri Kurtarma olasılığını etkileyen diğer faktör kullanımdır. Düzenli olarak flash sürücünüzün içeriğinin üzerine yazarsanız, performansını düşürürsünüz.

USB sürücüler, tekrarlayan yazma döngüleri için tasarlanmamıştır, bu nedenle fotoğrafları, filmleri, sesleri ve diğer büyük dosyaları asla doğrudan flash sürücünüzde düzenlememelisiniz. Bu, aşınmayı büyük ölçüde hızlandırabilen ve beklenmedik veri kaybına neden olan yaygın bir hatadır. Dosyalarınıza bilgisayarınızdan sürekli olarak erişebiliyorsanız, flash diske almak güvenli olmayacaktır.

Düzenlemeden önce dosyalarınızı bilgisayarınızın sabit sürücünüze taşıyın ve bir uygulamayı asla doğrudan USB sürücüsünden çalıştırmayın. Sabit sürücüler uygulamaları çalıştırmak için üretilmiştir ve yazma aşınmasına karşı çok daha dayanıklıdır.

Toparlayacak olursak dosyalarınız USB içerisinde her zaman güvende olmayacaktır. Sabit sürücüler çok daha güvenlidir.

Flash bellek veri kurtarma ile ilgili bizimle https://database.com.tr/iletisim adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı