(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Anasayfa » Veri Kaybının İlk 5 Nedeni
Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Veri Kaybı Nedenleri

Şu anda kullanmakta olduğunuz telefon veya dizüstü bilgisayarda depolanan her veri parçasını kaybettiğinizi hayal edin. Kulağa kabus gibi geliyor, değil mi?

Veri kaybı ciddi bir tehdittir ve işiniz söz konusu olduğunda daha da tehlikeli sonuçları olur. Eğer hazırlıklı değilseniz, verilerinizin kaybolmasıyla ilgili tehlikenin geldiğini bile göremezsiniz.

İşletmenizi korumanın ilk adımı, karşılaştığınız riskleri anlamaktır. Veri kaybının başlıca nedenleri ve bunları nasıl önleyebileceğiniz hakkında bilgi edinmek için makalemizi okumaya devam edin.

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Söz konusu verileriniz olduğunda, beklenmeyeni beklemelisiniz. Bunlar kaybın en önemli nedenleri olabilir, ancak bunların dışında da her şey olabilir!

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Sabit Sürücü Arızası

Sabit sürücüyü içeren donanım ve sistem arızaları, veri kaybının en yaygın nedenidir.  Sabit sürücü, yanlış kullanım, hor kullanım, aşırı ısınma ve toza maruz kalarak bozulabilir. Hasarlı bir sabit sürücüden kaybolan bazı verileri kurtarabilecek olsanız da, muhtemelen profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır. İşte bu durumda Database.com.tr olarak size profesyonel hizmeti sağlayabiliriz.

Düzenli yedeklemeler en iyi çözümdür. Güvenli depolamada tutulan verilerinizin kaydedilmiş bir sürümü, sabit sürücünüz tamamen silinse bile, verilerinizi kurtarabilir.

Kullanıcı Hatası

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni arasında, kullanıcı hataları ve veri kaybı söz konusu olduğunda önemli nedenlerden biridir. Kullanıcıların neden olduğu en yaygın iki hata, yanlışlıkla silme ve fiziksel hasardır. Ne yazık ki, fiziksel hasarı önlemek zordur. Tüm dijital cihazlar kullanılmadıkları zaman uygun şekilde saklanmalı, düzenli bakımları yapılmalı ve sıvılardan uzak tutulmalıdır.

Elektrik Kesintisi

Elektrik kesintileri yazılım sistemlerini uyarı vermeden çökertebilir. Bu ani olay, uygun olmayan kapatma nedeniyle kaydedilmemiş verilerin kaybolmasına ve mevcut dosyaların bozulmasına neden olabilir. Elektrik kesintisi sırasında veri kaybetmeseniz bile, uygun olmayan kapatmalar bilgisayarınızın sabit diskini olumsuz etkileyebilir, ömrünü kısaltabilir ve daha sık çökmelere neden olabilir.

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Veri Kaybının İlk 5 Nedeni

Siber Suçlar

Ağınıza yetkisiz erişim, veri kaybına neden olabilir ve korsanların istediklerini silmelerine ve çalmalarına izin verebilir. Zararlı tüm virüsler bilgisayar verilerinin ciddi şekilde tahrip olmasına neden olur.

Hırsızlık ve Yıkım

Her şeyi uzak bir konumda yedeklemezseniz, çalınan veya yok edilen bir bilgisayar anında ve tamamen veri kaybına neden olabilir. Yangın gibi doğal afet durumlarına karşın bulut depolama en güvenli seçeneğinizdir.

Veri kurtarma hizmeti için bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı