Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

WhatsApp Hesabınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız?

WhatsApp Hesabınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız

WhatsApp Hesabınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız

Bazıları için yabancı olan WhatsApp hesabının çalınması, genelde kullanıcıların sık yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. İsterseniz bize en çok gelen bu sorunun yanıtını vermeye başlamadan önce WhatSapp hesabı çalınır mı? Sorusunun yanıtını vererek başlayalım.

WhatsApp Hesabı Çalınabilir mi?

WhatsApp uygulamasının çalışma mantığı diğer sosyal medya uygulamaları gibi değildir. Yani sosyal medya uygulamalarında herhangi bir kişinin sizin mail adresinizi ve şifrenizi biliyor olması yeterlidir ve bunu bir hacker rahatlıkla yapabilir. Fakat WhatsApp uygulaması bu şekilde değildir. Yani uygulamaya sizin isteğinizin dışında herhangi bir yerden girilebilmesi mümkün değildir. Çünkü WhatsApp, mail adresinizi değil telefon numaranızı dikkate alır.

WhatsApp kurulurken indirme esnasında sizden telefon numaranız istenir ve sonrasında SMS olarak gönderilen kodu girerek uygulamayı indirebilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı gibi WhatsApp uygulamasını çalma diye herhangi bir şey yoktur. Hesabınızı çalacak kişinin öncelikli olarak sizin telefon numaranıza sahip olması gerekir. Bu da sizde olacağından dolayı bir hacker’in eline herhangi bir veri geçmeyecektir.

WhatsApp Hesabıma Başkası Giriyor Ne Yapmalıyım?

Bu işlemi yapabilmesi için öncelikli olarak hesabınızı çalmaya çalışan kişi size bir mesaj gönderir ve mesajdaki linke tıklarsanız bu işlemle birlikte telefonunuza zararlı olan yazılım yüklemiş olursunuz. telefonunuza zararlı bir yazılım yüklenmişse artık telefonun kontrolü de onun elinde olacaktır demektir ve telefonunuzla yaptığınız her şeye rahatlıkla ulaşabilirler. Yani herhangi birisi WhatsApp hesabınıza giriyorsa bu durumda cep telefonunuzda zararlı bir yazılım yüklenmiş demektir.

WhatsApp Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alabilirim?

WhatsApp hesabınız çalınmışsa geri almanızın yolu uygulamayı silerek yeniden yüklemeye çalışmak olmalıdır. Yani yukarıda bahsettiğimiz gibi yükleme esnasında sizden telefon numarası istenecek ve sizde telefonunuzu değiştirdiğinizde zararlı yazılımdan kurtulmuş olacağınızdan dolayı WhatsApp’ınızı da tekrardan geri almış olursunuz.

Bunun dışında ise yapacağınız tüm işlemleri kayıt altına almaya özen göstermelisiniz ve sizin izninizin dışında olduğunu ispat edebilirseniz telefonunuza kimin girdiğini de bulabilirsiniz.

Sonuç olarak WhatsApp’ınıızın ele geçirilmemesini istiyorsanız yapmanız gereken tek şey telefonunuza zararlı bir yazılım yüklenmesine müsaade etmemektir.

Database.com.tr olarak cep telefonunuza yüklenmiş olan zararlı yazılımları tespit eder ortadan kaldırabiliriz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı