Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Disk Okuma Hatası Ne Demek?

Bazen bilgisayarını açan kişiler karşılarında siyah bir ekran ve  “A disk read error occured” tarzında bir yazı görebilir. Bu bilgisayar kullanıcılarının en çok karşılaştığı disk okuma hatasıdır.

Disk okuma hatasına neden olabilecek olan en önemli sorun harddisklerin bad sector, başka bir donanım ve kablo gibi nedenlerinden kaynaklı olabilir. Eğer bilgisayar donanımı konusunda teknik bilgiye sahipseniz bu durumda diskinizi başka bir bilgisayara bağlayarak çalışıp çalışmadığını test etmeniz gerekiyor. Eğer diskinizi bu şekilde bağladığınızda halen çalışmıyorsa o zaman hemen işlemi durdurup diski sökmeniz gerekiyor. Çünkü mekanik olan diskler üzerindeki kafa bozulursa bu durumda verilerinizi dönülmez bir şekilde kaybetmeyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Disk okuma hatasının çözümü aşağıda bahsedeceğimiz şekilde yapılabilir.

Disk Okuma Hatasını Nasıl Çözerim?

Disk okuma hatasını nasıl çözebileceğiniz sorunun tam olarak kaynağının ne olduğunu tespit etmektir. Yani diskinizi belirttiğimiz şekilde söküp başka bir bilgisayara bağladınız ve halen çalışmıyorsa o zaman sizin yapacağınız hiçbir şey yoktur. Böyle bir durumda yapmanız gereken eğer içerisinde mutlaka erişmek istediğiniz verileriniz varsa diskinizi söküp bize getirmeniz ya da göndermenizdir. Laboratuarımızda diskinizin markası ve modeli ne olursa olsun ekonomik bir şekilde verileriniz kurtarılarak teslim edilir.

İlginizi Çekebilir: SSD Veri Kurtarma

Disk Okuma Hatası Neden Olur?

Disk okuma hatasının neden olduğu bazı durumlar vardır. Bilgisayarın temel işlevini gören bu diskler özellikle bilgisayarınıza indirdiğiniz virüslü programlardan kaynaklı olarak bozulabilir. Virüsün dışında bilgisayardan kaynaklı nedenlerden dolayı da disk arızası meydana gelebilir. Bilgisayar ve özellikle teknik donanım konusunda çok fazla bir şey bilmeyenler böyle bir durumla karşılaştığında bilgisayarı yeniden başlatmaktan başka çaresi yoktur. Bunun dışında yapacağınız her girişim verilerinizi kaybetme olasılığınızı artıracaktır.

Disk Okuma Hatası Ne Demek

Disk Okuma Hatası Ne Demek

Casus Yazılım Kaynaklı Olabilir

Disk okuma hatasına neden olabilecek sorunlardan biri de casus yazılımlardır. Bilgisayar kullanıcıları için casus yazılımlar en büyük tehdittir, özellikle bilgisayarınızı işiniz için kullanıyorsanız indirdiğiniz programlara çok dikkat etmeniz gerekir. Lisanssız ve bilmediğiniz sitelerden program indirmemeye özen göstermeniz gerekir.

Disk okuma hatası için bizimle https://database.com.tr/ adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı