(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Fotoğraf Netleştirme

Anasayfa » Fotoğraf Netleştirme

Fotoğraş netleştirme diyince akla ilk gelen hemen bir yazılım bulmaktır. Dijital/mobil kameralar tarafından farklı aydınlatma koşullarında ve çeşitli kamera donanımları ile çekilen görüntülerin giderek artmasıyla, daha kaliteli görüntüler üretmek için etkili iyileştirme algoritmaları gereklidir.

Gürültü ve bulanıklık, mevcut kameralarla çekilen görüntülerdeki iki ana bozulmadır. Herhangi bir etkili görüntü geliştirme algoritması, gürültü ve bulanıklıktan kaynaklanan görsel bozulmalarla başa çıkmak için uygun mekanizmalarla donatılmalıdır.

Spesifik olarak, giriş görüntüsü gürültülü olduğunda, görüntü ciddi şekilde bulanık olmasa bile görüntü keskinleştirme zorlu bir iştir.

Fotoğraf Netleştirme

Fotoğraf NetleştirmeÇoğu görüntü, üç ana sorunu çözmek için keskinleştirmeden yararlanabilir: görüntü bulanıklığını azaltmak, metnin okunabilirliğini artırmak ve dikkati öznenize çekmek.

Görüntünüzün keskinliği, görüntünün kenarlarının kontrastını kontrol eden keskinliğin değiştirilmesinden etkilenir. Keskinlik ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar tanımlı olur. 

Fotoğraf Netleştirme

Bunun nedeni, görüntü netleştirmenin, keskinleştirmenin esasen giriş görüntüsündeki yüksek frekans ayrıntılarını güçlendirmeyi amaçlayan bir yüksek geçiş filtreleme işlemi olmasıdır.

Diğer taraftan, giriş görüntüsündeki gürültü bileşenleri yüksek frekans öznitelikleri sergiler ve giriş görüntüsündeki ince ayrıntıları büyütmeye yönelik herhangi bir girişim, doğal olarak gürültünün de artmasıyla sonuçlanacaktır.

fotoğrafçı netlestirme

Fotoğraf Netleştirme

Fotoğraf Netleştirme Nasıl yapılır ?

Bunun için bir takım programlar ve uygulamalar vardır. İnternette fotoğraf netleştirme şeklinde aradığınızda pek çok ücretsiz yazılım bulabilirsiniz.

Bu yazılımlarla bazı fotoğrafları kısmen de olsa netleştirme sağlanmaktadır. Genelde Adobe yazılımları bu konuda iyidir. Kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca profesyonel bir yardım istiyorsanız bize başvurunuz.

Fakat teknik bir bilginiz yoksa şayet bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı