(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir

Anasayfa » Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir
Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir

veri kurtarma uzmanı kimdir

Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir - Database Veri Kurtarma

Veri kurtarma uzmanı, bir şirketin veri yedeklemelerini yönetmekten, kayıp veya hasarlı verileri kurtarmaktan sorumludur. Bazıları özel şirketlerde çalışıyor olsa da kamu için çalışabilirler.

Veri kurtarma uzmanı olmak için dosya sistemleri, kurtarma teknikleri ve yedekleme sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Veri kurtarma uzmanı olmak için teknoloji, bilgisayar bilimi, bilişim güvenliği veya bilgisayar mühendisliği alanlarında eğitim görmek gerekir. Ağ oluşturma, güvenlik, işletim sistemleri ve zorunlu programlara ek olarak, kurtarma, dosya sistemleri ve adli bilişim konularında seçmeli dersler almak gerekir.

Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir

Veri kurtarma uzmanı kimdir ve uzman olmak için veri kurtarma planlarının nasıl oluşturulacağını ve çeşitli veri yedekleme ve kurtarma programlarının nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir. Çeşitli depolama cihazlarının nasıl çalıştığını bilmek ve popüler işletim sistemleri için kullanılan dosya sistemi formatlarını sağlam bir şekilde anlamak, işletmeler ve müşteriler için verileri kurtarmada kritik öneme sahiptir.

Birçok şirket veri için ağ depolama kullandığından, bilgisayar ağı ve ağ depolama aygıtlarında da deneyime ihtiyacınız olacak.

Bilgisayar Bilimi

Veri kurtarma kimdir diye soran kişilere veri uzmanı olmak istiyorsanız deneyim çok önemlidir ve işverenler farklı roller için farklı düzeylerde deneyim tercih eder. Veri kurtarma uzmanı, giriş seviyesi teknisyen pozisyonlarından mühendislik ve yönetim işlerine kadar uzanır. Veri kurtarma teknisyenleri genellikle ağ oluşturma, güvenlik ve veri kurtarma konusunda iki veya daha fazla yıllık deneyime ihtiyaç duyarken, mühendisler ve yöneticiler, belirli yedekleme programlarını kullanma ve veri yönetimi ilkeleri oluşturma dahil olmak üzere 5 ila 7 yıllık deneyime ihtiyaç duyabilir.

Veri Kurtarma Uzmanı Kolay İş Bulabilir mi?

Günümüz teknoloji çağı ve veri uzmanları da teknoloji konusunda gelinebilecek en son noktadan bir tanesidir. Bu insanların sektörde iş bulabilmeleri hatta kendileri bireysel olarak çalışabilmeleri de mümkündür. Devlette pek çok birimde olduğu gibi bilişim alanında da görev alabiliyor olsa da özel sektörde iş bulabilmeleri daha kolay olacaktır. Firmamızda bu alanda uzman mühendisler ve teknisyenler çalışmaktadır. Ayrıca veri kurtarma cihazlarınında kullanılması ve amaçlarının öğrenilmeside ayrı bir eğitim isteyen bir iştir. Bu cihazları kullanmak içinde üretinin eğitimlerini takip etmek ve seminerlerine katılmak, öğrenme açısından ciddi bir katkıdır.

Veri kurtarma hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir

Veri Kurtarma Uzmanı Kimdir

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı