(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma

Anasayfa » Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma

Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma , veriler kurtarılabilir. Fakat, bazen sistemde yüklü olan antivirüs programı, güncel olsa bile yeni solucanları, virüsleri veya Truva atlarını algılayamaz hale gelebilir. Ancak gerçek şu ki, hiçbir virüsten koruma programı tam güvenilir güvenliği garanti etmez. Peki, Windows bilgisayarınıza bir virüs bulaşıp bulaşmadığını nasıl belirlersiniz? Belirtiler değişebilir ve virüslerin çoğu, tüm sabit sürücüye bulaşana kadar sessiz kalır ve kullanıcılar enfeksiyonu fark etmeyebilir bile.

Virüs Bulaşmış Dosyaları Sabit Diskten Nasıl Kurtarırım?

Şimdi, bilgisayarınızın sabit diskine virüs bulaştığından eminseniz, hemen ağdan ve diğer harici depolama ortamından ayırın. Bundan sonra, virüs bulaşmış dosyaları sabit sürücüden kurtarmak için aşağıda belirtilen yöntemlerden birini seçin: Veri Kurtarma

Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma

Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma

Yöntem 1. CMD Kullanarak Sabit Diskteki Virüs Bulaşmış Dosyaları Kurtarın

Komut İstemi, sabit sürücüdeki kayıp dosyaları kurtarmak için denemeniz gereken ilk şeydir. Bu, Windows işletim sisteminin tüm sürümlerinde etkili bir şekilde çalışan seçkin bir yoldur. Aşağıda belirtilen adımları izleyin:

  1. Her şeyden önce, sabit sürücüyü bilgisayara bağlayın (harici bir sabit sürücüye virüs bulaşmışsa). Başlat’a tıklayın
  2. Arama çubuğuna ‘ cmd ‘ yazın ve Enter tuşuna basın . Şimdi Komut İstemi’ni yönetici olarak açın

Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma, kaybolduğu veya virüs bulaştığı sistem sürücüsüne gidin
cmd.exe paneline “ attrib -h -r -s /s /d sürücü harfi:\*.* ” yazın. Giriş düğmesine basın

Virüslü Harddiskten Veri Kurtarma

  1. Bundan sonra Windows, virüs bulaşmış sürücüyü onarmaya başlayacak ve tüm işlemin tamamlanması biraz zaman alabilir. Bu nedenle, onarım işlemi başarıyla tamamlanana kadar bekleyin
  2. Kurtarma işlemini tamamladıktan sonra, virüs bulaşmış sabit sürücü dosyalarınıza sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz.

Sonuç olarak

Bilgisayara, sabit disklere ve USB Sürücülere virüs saldırıları bu dijital arenada çok yaygındır ve kullanıcıları çok kötü etkileyebilir. Virüs bulaşmış dosyaların sabit diskten nasıl kurtarılacağı hakkında hiçbir fikri olmayan kullanıcılar için bu gerçek bir felaket olabilir. Bu nedenle, bu tür kullanıcı sorunlarını göz önünde bulundurarak bu makaleyi hazırladık. Burada, harici sabit diskten kaybolan dosyaları kurtarmak için iki basit ve gerçekten çalışan tekniği açıkladık.

Viruslu Harddiskten Veri Kurtarma

Viruslu Harddiskten Veri Kurtarma

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı