(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma

Anasayfa » Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma

Ekranı Kırık Telefondan Veri KurtarmaDiyelim ki akıllı telefonunuzu kazara yere düşürdünüz ve telefonun ekranı çatladı; Veya Android telefon, günlük hayatta kullanırken bir anda yere düştü ve ekranı kırıldı.

Kaydedilen kişileri, mesajları ve hatta daha fazla dosyayı hasarlı Android telefondan tamamen nasıl çıkarabilirim?

Telefondaki fotoğraflar, videolar ve daha fazlası gibi tüm değerli anılarınızı nasıl geri yükleyebilirsiniz? Zahmetli, değil mi?

İşte bu anda firmamız sizlere ekranı kırık telefondan veri kurtarma konusunda yardım edebilir. Uzman teknisyenlerimiz ekranı kırık telefonlardan verilerinizi kurtarabilir.

Otomatik Kullan ile Kırık Ekran Android’deki Verileri Kurtarın

 1. Bozuk Android telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara takın.
 2. Akıllı telefonunuz algılandıktan sonra, bilgisayarınızın ekranında bir Otomatik Kullan penceresinin açıldığını gördüğünüzde “Dosyaları görüntülemek için klasörü aç” seçeneğine tıklayın.
 3. Kurtarmak istediğiniz medya dosyalarını seçin > Bunları bilgisayara sürükleyin veya kopyalayın.
otomatik kullan

otomatik kullan

Hemen hemen herkes kırık ekranlar, su hasarlı telefonlar ve yanıt vermeyen siyah ekranlar gibi durumlar yaşamıştır. Bu kaçınılmaz olaylar meydana geldiğinde en çok paniğe neden olan genellikle telefonun kendisi değil, cihazda depolananları kaybetme düşüncesidir.

Neyse ki, doğru yazılımla, ihtiyaç duyduğunuz anlarda değerli verilerinizi çıkarmak mümkündür.

Bir akıllı telefondan veri çekme, veriler bir SD kartta saklanıyorsa yeterince basittir, sadece hafıza kartını çıkarabilir ve bir bilgisayara takabilirsiniz.

Ancak, kişiler, mesajlar, arama kayıtları, uygulama verileri, resimler ve ses dosyaları gibi verileri depolamak için hem dahili hem de harici depolama kombinasyonunun kullanılması normaldir. Dahili depolama ile, telefonun ana kartına lehimlendiğinden hafıza kartını basitçe çıkarmak mümkün değildir.

Dahili bellek deposundan veri çıkarmanın en güvenli yöntemi, bilgisayarınıza güvenilir bir üçüncü taraf uygulaması yüklemek ve çıkarmak için aygıtı bağlamaktır.

USB hata ayıklama etkin olmadan veri alma

USB hata ayıklama modu, bir Android cihaz ile Android SDK çalıştıran bir bilgisayar arasında doğrudan bir bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Bu mod, geliştiricilerin yeni uygulamaları test etmek ve dahili günlükleri okumak için ihtiyaç duyduğu gelişmiş işlemlere ve derin düzey eylemlere erişim sağlar.

USB hata ayıklama, Android cihazınızdaki kişisel verilere erişmeniz ve bunları yönetmeniz gerektiğinde de gereklidir. Bu nedenle çoğu kurtarma aracı, veri çıkarmadan önce bu modu etkinleştirmenizi isteyecektir. USB hata ayıklama, tüm yeni aygıtlar için varsayılan olarak etkin değildir.

Usb Hata ayıklama devre dışıdır. Bu, kullanıcı tarafından herhangi bir kasıtsız değişiklik yapılmasını önlemek içindir.

Bu önlem, telefonunuz, ayarlar menüsüne erişemeyeceğiniz ve hata ayıklamayı etkinleştiremeyeceğiniz bir noktada hasar görürse sorun haline gelir. Önce ekranı değiştirmeden veya telefonu tamir etmeden cihazdaki tüm verileri çıkarmak mümkün olmayacak. Bu senaryoda, ya USB hata ayıklaması devre dışıyken verileri çıkarabilen bir araca ihtiyacınız olacak ya da bu değişikliğin yapılabilmesi için ekranı değiştireceksiniz.

Tüm bozuk telefonlar bir sorun teşkil etse de, tüm hasarlar eşit değildir. Yalnızca kırık ekran veya ana sayfa düğmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, cihazı kontrol etmenin başka bir yolunu bulmak genellikle yeterlidir. Ancak, telefonunuz tamamen yanıt vermiyorsa, hayatta kalan verileri uzaktan almak için bir bilgisayar veya ikinci bir telefon kullanmanız gerekir.

Bozuk Bir Android Telefondan veya iPhone’dan Veri Kurtarma

Çalışmayan ekranı olmayan bozuk bir telefondaki verileri kurtarmak için ikinci bir cihaz kullanmanız gerekir. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, SD kartınızdaki verileri yeni bir telefona veya bilgisayara taşıyarak kaydedebilirsiniz

Android Telefonlar: SD Kartı Kontrol Edin

SD kartınızda saklanan veriler değişebilir. Çoğu kişinin müzikleri, videoları ve fotoğrafları telefonlarında bulunur, ancak Android sürümünüze ve seçtiğiniz ayarlara bağlı olarak, uygulamaları ve diğer verileri kaydetmiş olabilirsiniz. Bu, istediğiniz her şey olmayabilir, ancak genellikle iyi bir başlangıçtır ve bu verileri almak için yalnızca dört hızlı adım yeterlidir.

microsd telefon veri kurtarma

microsd telefon veri kurtarma

Bölüm 1: Ekran hala çalışıyorsa, bozuk bir telefondaki veriler nasıl kurtarılır

Telefon ekranınızın kırılmasının iki yolu vardır: ya ekran zar zor görünür ya da tamamen siyahtır.

Ekrandaki içeriği görebiliyorsanız ancak dokunuşlara yanıt vermiyorsa, verilerinizi telefondan çıkarmak için aşağıdaki hilelerden herhangi birini deneyebilirsiniz.

1. USB OTG ile kablolu bir fare kullanma

Bu nedenle, bozuk bir telefondaki verilerinizi kurtarmanın en hızlı yolu, onları başka bir yere aktarmaktır. Ama önce, ekranı bir şekilde kontrol etmenizi gerektirir. Telefonunuzdaki OTG işlevi burada devreye girer.

Telefonunuz OTG’yi destekliyorsa, kablolu bir fare ile eşleştirebilirsiniz; Bu, ekranı kontrol etmenize ve dosyalarınızı stres olmadan aktarmanıza olanak tanır.

Artık tek ihtiyacınız olan bir USB OTG kablosu/adaptör, kablolu bir fare ve bir aktarım aracı veya SD kart.

USB OTG fare ile bozuk telefondaki verileri nasıl kurtaracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Uyumlu bir kablolu fare alın ve onu bir USB OTG kablosu/adaptör ile cihazınıza bağlayın.
 2. Parmak izi veya yüz tanıma kilidini kullanarak cihazınızın kilidini açmanız yeterlidir. Aksi takdirde, deseninizi çizmeyi deneyebilir veya fare ile şifrenizi/PIN’inizi girebilirsiniz.
 3. Şimdi, bu en iyi dosya paylaşım uygulamalarıyla dosyalarınızı kablosuz olarak başka bir cihaza aktarın veya bir mikro SD karta kopyalayın .

Cihazınızı kablolu bir fare ile kontrol etmek, doğru araçlara sahipseniz, bozuk ekranlı Android telefondan veri kurtarmak için tartışmasız en iyi çözümdür. Ancak, her akıllı telefon OTG’yi desteklemez (özellikle eski ve giriş seviyesi telefonlar).

Bu sizin için işe yaramadıysa, aşağıdaki bir sonraki çözümü deneyin.

2. Dosyaları PC’nize kopyalayın

Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma ikinci yöntemi, dosyaları bilgisayarınıza kopyalamaktır. Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra “Dosya Aktarımı”nı etkinleştirmek için işlevsel bir dokunmatik ekran gerektirdiğinden bu da zor olabilir. Ancak, bu tür durumlar için geçici çözümler vardır.

Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma, Bunu başarmak için, önce Android geliştirici seçeneklerinde varsayılan USB yapılandırmanızı “Dosya Aktarımı” olarak değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak, telefonunuzu ona bağladıktan sonra bilgisayarın dosyalarınıza hemen erişmesini sağlar. Bknz: Fiziksel hasarlı cep telefonu veri kurtarma 

Nasıl yapılır ? 

 1. Yine kablolu fareyi bir USB OTG ile telefonunuza bağlayın.
 2. Tercih edilen/mevcut yöntemle telefonunuzun kilidini açın.
 3. Fareyi kullanarak Ayarlar → Sistem → Geliştirici seçenekleri’ne gidin. 
 4. Geliştirici seçeneklerinde Varsayılan USB yapılandırmasını arayın ve üzerine tıklayın.
 5. Son olarak, Dosya Aktarımı’nı (veya bazı cihazlarda MTP’yi ) seçin.

Artık varsayılan USB yapılandırmanızı Dosya Aktarımı olarak değiştirdiğinize göre, dosyalarınızı bilgisayara kopyalamanın zamanı geldi!

PC’de Dosya Gezgini ile bozuk bir telefondaki verileri nasıl kurtaracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Fareyi ve OTG’yi çıkarmadan önce cihazınızın kilidini açtığınızdan emin olun.
 2. Şimdi telefonunuzu bir USB kablosuyla PC’ye bağlayın.
 3. Telefonunuz PC’nizde “Bilgisayarım” altında görünmelidir.
 4. Oradan, klasörlere göz atın ve bozuk telefondan ihtiyacınız olan tüm dosyaları, fotoğrafları, videoları, belgeleri ve diğer şeyleri aktarın.

BÖLÜM 2: Ekran çalışmıyorsa bozuk telefondaki veriler nasıl kurtarılır

Ne yazık ki, siyah ekranlı bozuk bir telefondan verilerinizi kurtarmak bu çağda biraz imkansız. Dosya şifreleme ve gizlilik güvenliği eskisinden daha sıkı hale geldi. Ve veri kurtarma yazılımı satın alsanız bile, istendiği gibi çalışmayabilir.

Öyleyse neden bunun yerine ekranı değiştirmiyorsunuz? Özellikle telefonu yalnızca birkaç ay/yıl kullandıysanız ve hala iyi performans gösteriyorsa, bunun yerine ekranı değiştirmeyi ve işleri tekrar yoluna koymayı düşünebilirsiniz. Veya Android veri kurtarma için bize başvurabilirsiniz. Ayrıca, verilerinizi taze olarak alacağınız için bu, yeni bir telefon satın almaktan daha ekonomiktir. Bununla birlikte, uygun bir zamanda ekran değişimi için markanızın resmi servis merkezini ziyaret etmenizi öneririz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı