(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Verileri Kurtarmanızı Sağlayan En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları 2024

19 Ocak 2024
105 kez görüntülendi
Verileri Kurtarmanızı Sağlayan En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları 2024

Veri kurtarma yazılımları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Günümüz dünyasında veri her şeydir. Değerli aile fotoğraflarından önemli iş belgelerine kadar birçok farklı alanda verilerden yararlanırız. İnsanların yaşamları, artık giderek daha çok cihazda depolanıyor. Bir sistem çökmesi, kötü amaçlı bir virüs ya da yanlışlıkla veri silinmesi gibi durumlardan dolayı veri kaybı ortaya çıkabilir. Verilere yeniden ulaşmak için veri kurtarma programları gerekebilir.

En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

veri kurtarma yazılımları

Ücretsiz veri kurtarma yazılımları sıklıkla araştırılır. Bunlar arasında ön plana çıkanlar:

Tenorshare 4DDİG

En çok tercih edilen veri kurtarma programları arasında konumlanır. Tenorshare 4DDİG, kapsamlı bir programdır. USB’ler, sabit sürücüler, hafıza kartları ve dijital kameralar da olmak üzere çok çeşitli cihazlardan kaybolan ya da silinen verileri kurtarmak amacı ile tasarlanmıştır. Yanlışlık ise silme, sistem çökmesi, harddisk arızası, virüs saldırısı nedeni ile verilere erişememe gibi durumlar ile karşılaştığınızda Tenorshare 4DDİG iyi bir program olarak dikkat çeker. Yazılım, yüksek kurtarma oranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile fark yaratır. Bu da onu teknoloji profesyonelleri ve sıradan kişiler için ideal bir tercih haline dönüştürür.

Stellar Data Recovery

Veri kurtarma yazılımları arasında bulunan Stellar Data Recovery, gelişmiş özelliklere ve yüksek kurtarma oranına sahip bir özel programdır. Silinmiş dosyalar, biçimlendirilen sürücüler ve hatta bozuk dosyalar gibi pek çok konuda size yardımcı olur. Çeşitli veri kaybı senaryolarında işinize yarayacak bir programdır. Yazılım, kurtarma aşamasında size adım adım yol gösterir. Yeni başlayanlar için de uygun bir program olarak lanse edilir. Stellar Data Recovery, ciddi şekilde bozulan sürücülerden verileri kurtaran gelişmiş bir tarama özelliğine sahiptir. Aynı zamanda kurtarmadan evvel dosyaları özizlemenizi mümkün kılan bir önizleme özelliğine sahiptir. Bu, hangi dosyaların kurtarılacağına karar vermenizi kolaylaştırır.

veri kurtarma yazılımları

EaseUS Data Recovery Wizard

Veri kurtarma yazılımları arıyorsanız, tercihinizi EaseUS Data Recovery Wizard adlı programdan yana kullanabilirsiniz. Bu, birinci sınıf bir diğer veri kurtarma aracı olarak lanse edilir. Sezgisel bir arayüze sahiptir ve güçlü kurtarma özellikleri ile farkını ortaya koyar. EaseUS Data Recovery Wizard, bilgisayarınızdan ya da herhangi bir çıkarılabilir cihazdan silinen, biçimlendirilen ya da erişilemeyen verileri hızlı biçimde kurtarmayı mümkün kılar. Diğer yandan EaseUS Data Recovery Wizard, teknik bilgisi olmayan kişiler için de uygundur. Çünkü açık ve düzenli bir arayüzü vardır ve kolay kullanım olanağı sağlar.

Recuva

Recuva, kullanımı pratik ancak özelliklerinden ödün vermeyen bir programdır. Ücretsiz veri kurtarma programları arayanlar için biçilmiş kaftandır. Harici sürücülerden, sabit sürücülerden ve hafıza kartlarından dosyaları kolay bir şekilde kurtarmak için özel olarak geliştirilmiştir. Bir dosyayı sildiyseniz ya da sistem çökmesi nedeni ile veri kaybı durumunuz var ise bu programı kullanarak, tüm silinen verilere yeniden ulaşma şansı elde edersiniz. Ücretsiz bir araç olmasına karşın Recuva, genel olarak Premium yazılımlarda yer alan özellikleri sağlar.

Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

Disk Drill

Hemen hemen bütün depolama aygıtlarındaki verileri kurtarabilen çok yönlü bir veri kurtarma aracı olarak bilinir. Android ve Windows için sıklıkla kullanılır. Temiz ve basit bir arayüzü vardır. Bundan dolayı hemen herkes için ideal bir seçim olmuştur. Gereksinimlerinize uygun, hızlı ve derinlemesine tarama yapma özelliği sayesinde birçok insanın ilk tercihi bu yazılım olur. Yanlışlıkla dosya silme, virüs saldırısı ya da sistem çökmesi gibi nedenlerden dolayı verilerinizi kaybettiğinizde, yapmanız gereken tek şey ise Disk Drill programını kullanmak olacaktır. Silinen bütün dosyaların kaydını tutan bu yazılım, dosyaların hızlı ve kolay biçimde kurtarılmasını sağlar.

en iyi ücretsiz veri kurtarma yazılımları

PhotoRec

Veri kurtarma yazılımları arasında ön plana çıkan PhotoRec, ismine karşı fotoğraflarından çok daha fazlasını kurtarır. Üstelik ücretsiz bir yazılım olarak kullanıcıları memnun eder. Çok çeşitli ekipmanlar ve dosya sistemleri ile uyumlu bir şekilde işler. Program, dosya sistemini atlama ve temeldeki verilerin peşinden gitme fonksiyonu ile bir adım ön plana çıkar. Bu yazılımın ön plana çıkan özelliklerinden biri, güçlü dosya kurtarma yeteneği olur. Belgeler, arşivler ve multimedyalar gibi pek çok farklı dosyayı kolayca kurtarmanıza yardımcı olur. Güçlü özellikleri ile program, veri kurtarmak istendiğinde en uygun seçim haline gelir. Bu nedenle veri kurtarma yazılımları arıyorsanız, bu paket de iyi bir seçim olacaktır.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı