(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hafıza Kartı Veri Kurtarma

Anasayfa » Hafıza Kartı Veri Kurtarma

Hafıza Kartı Veri Kurtarma, Dosyaları yanlışlıkla sildiyseniz veya SD kartınız çalışmayı durdurduysa, fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları denemenin ve kurtarmanın birkaç yolu burada.

Burada, çalışmıyorsa veya yanlışlıkla sildiyseniz, dosyaları bir SD karttan nasıl almaya çalışacağınızı gösteriyoruz.  Temel olarak, bir bilgisayardan veya bu konuda herhangi bir dijital depolama türünden silinen dosyaları kurtarmakla aynı işlemdir .

SD kartlar harikadır ancak kırılgandırlar ve kötü muamele görmekten hoşlanmazlar.

Telefonlarda  ve  kameralarda kullanılırlar  ve genellikle değerli dosyalar içerirler.

Yani bir kart arıza verdiğinde çok şey kaybedebilirsiniz. Burada, düzgün çalışmayan bir karttan fotoğraflar, videolar ve belgeler dahil dosyaları kurtarmaya odaklandık, ve silinen dosyalar için de veri kurtarma işlemlerimiz geçerlidir.

Dosyaları kurtarmak istiyorsanız biçimlendirmeyin

Üzerindeki fotoğraflardan herhangi birini saklamak istiyorsanız kartı biçimlendirmeyin. Kartınızdaki dosyaları kurtarmayı denedikten sonra yazmaya karşı korumalı bir SD kartın nasıl biçimlendirileceğiyle ilgili ayrı makalemizdeki ipuçlarını takip edebilirsiniz .

Hafıza Kartı Veri Kurtarma

Hafıza Kartı Veri Kurtarma

Hafıza kartınızı, farklı bir kart okuyucu takarak deneyebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nizin yerleşik yuvasına bir SD kart taktıysanız ve hiçbir şey olmuyorsa, farklı bir bilgisayar veya USB kart okuyucu kullanmayı deneyin.

Bazen hatalı olan okuyucudur – kart değil. Hem microSD hem de standart SD kartları kabul eden bir USB SD kart okuyucuyu  satın alıp deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Hafıza kartı veri kurtarma programları

Bu tür yazılımları kullanırken, dosyalarınızı olduğu gibi geri alacağınızın garantisi yoktur ve genellikle orijinal dosya adlarını kaybederler ve bu da bazı insanlar için sorun olabilir. Diğerleri, kurtarılan dosyaları nispeten kolaylıkla yeniden adlandırabilecektir.

Bazı ücretsiz kurtarma programları, kurtaracakları dosya sayısı veya veri miktarıyla sınırlıdır, bu nedenle indirmeden önce herhangi bir sınırlama olup olmadığına bakın. Ayrıca, ücretsiz yazılımların yanı sıra yüklenebilecek ek istenmeyen programlara da dikkat edin: asla ‘Önerilen’ kurulum seçeneğini kullanmayın.

Her zaman ‘Manuel’i seçin ve arama çubuklarını ve diğer yazılımları devre dışı bırakarak her ekranı dikkatlice okuyun.

Yazılımsal problemi olan hafıza kartlarının dışında birde donanımsal problemli hafıza kartları vardır. Bu tür problemler mutlaka fiziksel müdahale ile veri kurtarma çalışmasın yapılabilir.

Flash kartım silindiyse veya biçimlendirildiyse ne yapmalıyım?

Asla yeni bilgileri kaydetmeyin. Verileriniz yalnızca boş karta yeni bilgiler kaydedilmemişse kurtarılabilir. Üzerine yazıldığında, geri döndürülemez. Cihazınızın bağlantısını kesin ve bir teşhis isteyin. Bu durumlar mantıksal hatalara dahildir . Bknz: 4 Adımda Hafıza kartından veri kurtarma

Hafıza kartım neden tanınmıyor?

Hafıza kartınız Aygıt Yöneticisi veya Disk Yönetimi tarafından tanınmazsa, kartınızda Fiziksel Hasar olduğunu onaylayabiliriz . Bu cihazların mimarisi ile fiziksel arızalar ancak elektronik veya kontrolör problemlerinden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ve sadece bir Laboratuarda veriler kurtarılabilir.

Hafıza kartım darbe aldı/kırıldı, kaç ihtimal var?

Bilgilerinizin depolandığı dahili bellek yongası bozulmadıysa, kurtarma olasılıkları her halükarda mevcuttur. Laboratuarda müdahale gerekli, bu sayede bu çipi çıkarmamız ve bilgilerinizi kurtarmak için özel bir işlem yapmamız gerekiyor.

hafıza kartı veri Kurtarma 2

hafıza kartı veri Kurtarma 2

 

 

 

Hafıza Kartı Veri Kurtarma Ne Anlama Gelir?

Hafıza veri kurtarma işlemi, hasarlı dosya sistemlerinde bulunan verileri güvenli bir şekilde geri getirme işlemidir. Kurtarma  işleminin amacı kaybolmuş bilgilerin  işlenerek yeniden erişilebilir dosyalara aktarılmasıdır.

 

 

 

Hafıza Kartı Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

hafıza kartında bulunan veriler  virüs hasarları yok edilerek ve özel  teknikler kullanılarak kurtarılır. Güçlü sistemler ve yazılımsal özellikler sayesinde yapılan işlemler, hafıza kartında bulunan verilerin tamamını geri getirebilir. Bu nedenle etkili bir çözümdür.

 

SD Kart Veri Kurtarma Ne Zaman Yapılır?

SD kartınızda depolanan verilerin kaybolması durumunda veri kurtarma işlemine en yakın zamanda başlanmalıdır. Bilgisayara ve birçok cihaz tarafından okunmayan SD kart artık bozulmuş olabilir.

 

SD Kart Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

SD kart veri kurtarma işlemi verilerin bulunduğu sisteme  birçok yazılımsal ve donanımsal müdahaleler yapılarak gerçekleştirilir. Donanımsal olarak ortaya çıkartılan SD kart belleği okuma testlerinden geçmektedir.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı